Wie zijn wij?
Mauritz & Zonen is meer dan een leverancier; het is een betrouwbare partner voor werkkleding, veiligheidsschoenen, (tuin-)gereedschappen en persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM). Hun missie: teams veilig, comfortabel en representatief laten werken. Persoonlijke aandacht, gebruiksvriendelijke oplossingen en oog voor duurzaamheid staan centraal.
Het bedrijf telt 20 medewerkers en voert alle processen intern uit, van begin tot eind. Het klantenbestand is divers: van overheidsinstellingen, MKB-bedrijven tot dierentuinen. Kwaliteit en service staan altijd voorop.
Aron Mauritz, 5e generatie bij Mauritz & Zonen en nauw betrokken bij het project, vertelde ons hoe zij het project hebben ervaren en hoe de samenwerking met JIS Nederland verliep.

De uitdaging
Ondanks hun rijke ervaring liep het bedrijf tegen een uitdaging aan: de webshop en interne processen waren niet flexibel genoeg en functioneerden niet zoals gewenst. Kleine aanpassingen kostten veel tijd en het overzicht ontbrak, waardoor groei en efficiency werden beperkt.
Aron Mauritz:
“We hadden weinig inzicht en konden niet zelfstandig wijzigingen doorvoeren. Dat maakte het lastig om door te groeien.”
De oplossing: samenwerking met JIS Nederland
Mauritz & Zonen zocht een partner die persoonlijk, bereikbaar en meedenkend was. Uiteindelijk kwamen ze bij JIS Nederland terecht.
Aron Mauritz: “Het contact met JIS Nederland is super geweest. Echt heel fijn. Ze denken actief mee en zijn altijd bereikbaar. Het voelt gewoon goed om iemand direct te kunnen bellen.”
Samen zijn de volgende stappen gezet:
- Database opgeschoond en gemigreerd: alle bestaande data werden zorgvuldig behouden en geordend;
- Splitsing van systemen: de webshopfunctionaliteit werd ondergebracht in een nieuw kledingmanagementsysteem (KMS), terwijl SAP Business One de backoffice blijft verzorgen;
- Migratie naar SAP Business One HANA in de Cloud: sneller, stabieler en moderner, zonder zorgen over back-ups of upgrades;
- Procesoverzicht en zelfbeheer: budgetten, klantassortimenten en artikelen kunnen nu eenvoudig zelf worden beheerd via KMS.
“We zijn met een nieuwe database begonnen en alles staat nu netjes geordend. Het geeft veel meer ruimte en overzicht, waardoor we veel efficiënter kunnen werken. Alles is geautomatiseerd, het personeel weet wat het doet, en de basisstructuur is zoveel beter.”
Resultaat & impact
De voordelen zijn duidelijk en merkbaar:
- Snellere webshop: klanten kunnen sneller bestellen, interne processen verlopen soepeler;
- Volledige controle: het team kan zelfstandig wijzigingen doorvoeren;
- Overzicht en efficiëntie: duidelijke structuur, minder fouten;
- Kostenbesparing en snelheid: minder externe ondersteuning nodig, kortere doorlooptijden;
- Groeiruimte: de nieuwe inrichting geeft het bedrijf meer flexibiliteit en ruimte om verder te groeien;
- Rust en vertrouwen: medewerkers kunnen zich focussen op klanttevredenheid en groei.
Aron Mauritz: “Het contact is het allerbelangrijkst. Alles is op te lossen en het meedenken van JIS Nederland maakt het verschil. Relatie moet goed klikken, en dat deed het vanaf het begin.”

Mauritz & Zonen koos voor JIS Nederland omdat de aanpak meer biedt dan techniek alleen:
- Eerst volledige procesanalyse, daarna inrichting van de systemen;
- Hands-on mentaliteit: altijd bereikbaar, direct meedenkend;
- Resultaatgericht: technische oplossingen worden vertaald naar concrete voordelen voor de organisatie;
- Toekomstbestendig: systemen klaar voor groei;
- Partner in vertrouwen: problemen worden opgelost en processen vereenvoudigd.
Aron Mauritz:
“Wat ik het meest waardeer, is dat JIS Nederland niet alleen implementeert, maar ook actief meedenkt over hoe wij processen makkelijker en overzichtelijker kunnen maken.”
Jeeves ERP Nieuws

Peppol e-facturatie
De verplichting van e-facturatie via Peppol: JIS Nederland zorgt dat gebruikers van Jeeves ERP en SAP Business One klaar zijn voor de toekomst.

Jeeves ERP versie 2025 beschikbaar
Jeeves ERP kent een jaarlijkse upgrade die essentiële technische verbeteringen, functionele uitbreidingen en oplossingen voor nieuwe (Europese) wetgevingen omvat.

25 jaar Jeeves ERP in Nederland!
Bij JIS Nederland werken wij al 25 jaar met Jeeves ERP en hebben we inmiddels meer dan 70 implementaties succesvol verzorgd. Een mooie mijlpaal!

